Lelystad – In de vijfde ronde van het wintercuptoernooi speelde Christa de Vries met wit tegen Jan van den Brom en Wietske Stapersma met zwart tegen Peter Boers. Jan van den Brom offerde twee stukken om een mataanval op te zetten, maar De Vries pareerde zijn plannen vakkundig en won dankzij haar materiële voorsprong. Wietske Stapersma kwam tegen Boers juist een stuk vóór, bij behoud van aanval. Boers sloot nog wel de zwarte dame in, maar Stapersma kreeg voldoende compensatie om de partij te winnen. In de B-groep staan deze vrouwen nu in de top vijf. Overige uitslagen. Groep A. Henk Riepma – Thomas van Veelen, ½-½; Jacques Huijzer – Konrad Groen, 1-0; Dick Stapersma – Roel de Jong, ½-½; Tom Draisma – Evander Kwee, 1-0. Bovenaan staan 1. Thomas van Veelen met 26 ladderpunten, 2. Jacques Huijzer (26) en 3. Henk Riepma (23).
Groep B. Daan Smit – Anton Bakhuijsen, 1-0; Hans Kofoed – Ray Bakker, 1-0; Jayan Budjhawan – Henk Prins, 0-1. Deze groep wordt geleid door Daan Smit (28 ladderpunten), 2. Christa de Vries (22) en 3. Hans Kofoed (22). De volledige stand staat elders op deze website.
Vrijdag 16 nov. speelt LSV1 thuis tegen Zwolle Zuid Schaakt!
Nieuwsbericht 2012 nr 33 van 11 november. (TD)