Vrijdagavond begint voor schakers in Lelystad het echte werk: Schaken dat de stukken van het bord vliegen! Het toernooi om de wintercups begint om 20 uur, en wel in twee niveaugroepen, A en B. Inschrijven is nog mogelijk aan de zaal. Er worden tot en met ongeveer half januari zo’n 10 à 12 ronden gespeeld, wat neerkomt op ongeveer drie vrijdagavonden per maand. De preciese kalender voor dit toernooi wordt nog nader bekend gemaakt. Zeker is dat er ongeveer eens per maand ook een ronde om het clubkampioenschap verspeeld wordt, en dat er af en toe een externe wedstrijd van de interclubcompetitie is. Ieder lid kan bij wedstrijdleider Konrad Groen nu nog aangeven aan welk(e) van deze drie evenementen hij of zij wil meedoen. Ook kan men zich melden als reserve voor een team dat in de OSBO-competitie uitkomt. Voor dit laatste is wel vereist dan men bondslid is. Voor het wintercuptoernooi geldt deze eis niet. TD, 12 sep. 2012