Lelystad – Vrijdag streden acht kanshebbers op een hoge klassering in alles-of-niets partijen om de winst. Vier anderen maakten er ook vechtpartijen van zodat slechts één partij in remise eindigde, die in de A-groep tussen Jacques Huijzer en Dick Stapersma. Jacques ging voor de winst, maar met een diepe combinatie van zes zetten wist Dick de remisehaven te bereiken. In Luc van Dijk – Eric Spoor speelde Eric de Koningsindische verdediging. Luc zette een sterke koningsaanval op en won in 37 zetten: 1-0. Hiermee bereikte Luc de derde plaats, terwijl Eric naar de vijfde zakte. Eindstand: 1. Thomas van Veelen met 40 ladderpunten, 2. Jacques Huijzer (37), 3. Luc van Dijk (34). Voor winnaar Thomas van Veelen, jeugdspeler KNSB, een prachtig resultaat. In groep B betwistten Konrad Groen (hoogstgeplaatst, zwart) en Tom Draisma (tweede) elkaar de eerste plaats. De strijd in het scherpe vierpionnenspel van een Aljechin-verdediging ging gelijk op tot Konrad een ernstige fout maakte en opgaf. Hij eindigde nu als tweede (42), 3 ladderpunten onder Tom. In Evander Kwee – Wietske Stapersma delfde jeugdspeler Evander het onderspit. Niettemin behield hij zijn mooie derde plaats op de ranglijst (34), terwijl Wietske op 30 punten uitkwam. Overige uitslagen in groep B: Henk Prins – Joop de Jong, 1-0; Daan Smit – Barend Voogd Boom, 0-1.
Sinds januari hebben 25 spelers in dit toernooi meegespeeld. Men kon meerdere ronden overslaan, maar meedoen en dan verliezen leverde meer ladderpunten op dan (mèt bericht van verhindering!) wegblijven. Een leuke formule. Henk Prins speelde als enige alle negen ronden mee. Hij eindigde als vijfde in groep B met 32 ladderpunten. In deze groep waren 14 deelnemers. Eric, Konrad en Joop waren acht keer van de partij, Jacques, Tom en Evander zeven keer. Sta jij straks met het clubkampioenschap in een soortgelijk lijstje? Je kunt daaraan nog twee ronden meedoen en zo je deelnamescore verbeteren! Aarzel niet!
Nieuwsbericht nr 17 van 11 juni 2012 (TD)