Schaken voor iedereen

Herdersmat
Bekijk de drie hierna gegeven voorbeelden (Les 1a tot 1c). Klik daarbij op de pijltjes onder het bord om door het spel te stappen. Elk spel eindigt al snel in MAT voor Wit. De aanval richt zich daarbij op de zwarte pion voor de koning op veld f7. Een dubbele aanval op dat veld ontneemt de koning de mogelijkheid tot slaan doordat de Dame gedekt wordt door de Loper op c4. Zo eindigt deze aanval altijd in mat. Maar let op, als de aanval mislukt ben je in het nadeel.

Bekijk alle drie de varianten en probeer te zien hoe zij eigenlijk alle drie hetzelfde probleem hebben. Zwart verdedigt de pion op f7 niet. In Les 2 (4de bord) wordt de aanval effectief afgeweerd nog voor die is begonnen. Kun je zien waarom?

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

*