Lelystad – In de tweede ronde van het Wintercuptoernooi bekampten 14 spelers elkaar. In groep A won Thomas van Veelen van Eric Spoor, en Jacques Huijzer van Luc van Dijk. Raymond van de Bos speelde met zwart verdienstelijk remise tegen Dick Stapersma. In deze groep leidt Thomas van Veelen die als enige op twee punten staat. In groep B boekte Daan Smit zijn tweede overwinning op rij. Versloeg hij eerder Ray Bakker, nu moest Henk Prins eraan geloven. Ook Jan van den Brom won voor de tweede keer, in de eerste ronde van Joop de Jong, nu van Rafie Smit. Zowel Daan Smit als Van den Brom begonnen als schaakouder bij de jeugdschaakclaakclub en maakten toen zelf de overstap naar de senioren. Andere uitslagen in deze groep: Wietske Stapersma – Anton Bakhuijzen, ½-½; Christa de Vries – Joop de Jong, 1-0. Hier leiden Daan Smit en Van den Brom met 2 uit 2, gevolgd door Christa de Vries. Vrijdag 28 september begint het ratingtoernooi van LSV. Dit loopt met ongeveer een ronde per maand door tot zomer 2013. Plaats: Buurtcentrum De Brink, Griend 33-07, tussen Albert Heijn, filiaal de Kamp en OBS De Brink. Inlichtingen bij LSV-voorzitter Jacques Huijzer, 0320-245932.
Nieuwsbericht 2012 nr 27B van 24 sep. (TD)