Lelystad – Woensdagmiddag 21 november werd het jaarlijkse schaaktoernooi voor het basisonderwijs verspeeld, georganiseerd door schaakclub LSV. Twaalf teams afkomstig van 4 verschillende scholen streden tegen elkaar om de titel van beste schaakteam van schooljaar 2012-2013. Het ging om de Meander, Driestromenland, de Boeier en de Lispeltuut. De Lispeltuut trad aan met vijf teams, terwijl de andere scholen twee of drie teams op de been brachten. Er werd dit jaar gespeeld in de aula van ODBS de Meander aan de Bingerden.
De spelers speelden in teams van 4 spelers tegen steeds een ander team. Het team van Driestromenland werd na twee jaren van haar koppositie gestoten door het eerste team van De Lispeltuut. Tweede werd het team Lispeltuut 5. De derde plaats was voor team Meander 2. De teams bestonden een mix van jongens en meisjes van groep 6 tot en met groep 8. Het is voor ’t eerst dat alle scholen meisjes in de teams hadden opgenomen. Maar liefst 27 van de 168 partijen eindigden in remise. De 52 aanwezige deelnemers, inclusief enkele roulerende reservespelers, hebben zich zeer strijdvaardig getoond en er een sportieve middag van gemaakt. Het toernooi werd gesponsord door Wisse Bike Adventure Shop die zorgde voor drie fraaie bekers voor de trofeeënkast op school en voor medailles voor alle deelnemers.
Nieuwsbericht 2012 nr 35 van 26 november, van Remco Johanns, jeugdleider LSV. isma