Lelystad – Het ratingtoernooi van schaakclub LSV is een jaarlijkse traditie geworden. Vanaf vrijdag 28 september kunnen inwoners van Lelystad weer op gemakkelijke voorwaarden ‘om de hoek’ een landelijk erkende schaakrating behalen, of hun bestaande rating verbeteren. Met moet dan wel voor een jaartje lid of jeugdlid van de schaakbond worden. Deelname zelf is gratis. De ratings van Lelystadse schakers lopen van ongeveer 1200 voor beginnende schakers tot 2200 voor enkele zeer sterke spelers. Topgrootmeesters zitten op 2700 tot 2800. Het toernooi begint om 20:15 uur en aanmelding is mogelijk tot 20 uur aan de zaal. Het tempo is relaxt: er wordt tot aan de zomer meestal één vrijdagavond per maand een ronde gespeeld. De winnaar wordt voor één jaar kampioen van LSV, thans is dat nog Hans Larooij. Nieuwsbericht nr 28 van 24 september 2012 (TD)